piątek, 27 marca 2015

24-03-2015 AKCJA EDUKACYJNA "NOSZĘ ODBLASKI"

BĄDŹ BEZPIECZNY - NOŚ ODBLASKI

Od 24 marca  na terenie naszej gminy Banie rozpoczęła się akcja edukacyjna „Noszę Odblaski”.
Podczas pierwszego spotkania z tego cyklu policjanci z Posterunku Policji Widuchowa – Banie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przypomnieli nam o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczyli nas prawidłowego zachowania się na drodze, przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz zasad zachowania się wobec osób obcych. Uświadamiali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, aby być widocznym podczas poruszania się po drodze oraz w jej pobliżu.
Największą atrakcję dla nas była maskotka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie „Gryfuś”, która „czuwała” nad przebiegiem całej akcji. Każdy z nas obiecał „Gryfusiowi”, że będzie nosił elementy odblaskowe, które otrzymaliśmy na spotkaniu. Panowie policjanci zaprezentowali nam radiowóz oraz zainstalowane w nim specjalne urzadzenia. Mogliśmy nawet chwilę posiedzieć w policyjnym wozie, Był super!


Bardzo dziękujeny Pani Wójt, Pani Kasi Pulwer, pani i panom policjantom z Posterunku Policji Widuchowa – Banie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie akcji, której celem było zaszczepienie w nas odpowiedzialności za życie własne i innych. Do zobaczenia
 w roli sygnalizatora świetlnego wystąpił nasz kolega Jacek

Pani Kasia rozdaje lizaki

Jednocześnie warto przypomnieć, że od 1 września 2014 r. nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadziła obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych – niezależnie od wieku - poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Przed zmianą przepisów taki obowiązek miały tylko dzieci w wieku do 15 lat. Obowiązek ten nie dotyczy pieszych poruszających się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych, po chodniku, czy w strefie zamieszkania, gdzie cała szerokość drogi jest do dyspozycji pieszego, który ma tam pierwszeństwo przed pojazdem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz