sobota, 5 września 2015

01-09-2015 DOBRY POCZĄTEK

         

 Do Rodziców!

                       Na dobry początek chcemy rozwiać Wasze wątpliwości kochani Rodzice.
 Wiemy, że w waszych głowach kłębią się pytania: czy dobrze zrobiłem oddając brzdąca do przedszkola?, a może to zbyt wcześnie?, czy znajdzie kolegów?, pewnie jest głodne?, a może płacze?, czy sobie poradzi?

Otóż, My dzieci  boimy się wtedy, gdy Wy się boicie, chce nam się płakać, gdy Wy demonstrujecie swoje zdenerwowanie, nie ruszymy jedzenia, gdy w kółko będziecie nam o nim mówić, będziemy zmartwieni, gdy nie okażecie nam swojego zaufania, będzie nam trudno, gdy nie uwierzycie, że sobie poradzimy, nie staniemy się samodzielni, gdy wciąż będziecie nas wyręczać, będziemy słabi, gdy zarazicie nas swoimi lękami.
Pozwólcie nam, swoim dzieciom dobrze się bawić. Przecież dla dziecka wszystko jest nowe, odwiedziny u nowej cioci, wizyta w dużym sklepie, spacer do nieznanych miejsc, kolejny smak na talerzu, nowe ubranko, nowi koledzy, panie w przedszkolu, inne zabawki, nieznane odgłosy. 
Ale to wszystko tylko budzi naszą ciekawość, chcemy się z tym oswajać, smakować życie, doświadczać, badać, uczyć się. Chcemy przebywać z rówieśnikami i z nimi dorastać. 
Upewnijcie nas tylko o tym, że gdy skończy się zabawa, będziecie na nas czekać. Tylko tyle. 
To daje nam tak dla  nas ważne poczucie bezpieczństwa. Cieszcie się z nami z naszych sukcesów i wspierajcie nas. Zaufajcie nam, przecież jesteście dorośli, nie możemy sie o Was ciągle martwić, że Wy martwicie się o nas.

        Jednego możecie być pewni, że nikt i nic nie zmieni tego, że Najbardziej na świecie kochamy i będziemy kochać tylko Was. 

Tymczasem w przedszkolu...Pssst... maluszki śpią


zapraszamy do galerii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz